strona główna                                                                                                          


PIĘKNY, POLSKI FOLKLOR

4 listopada 2019 r. świetlica SOSW im. ks. J. Twardowskiego w Bochni była z pewnością najbardziej kolorowym i najbardziej rozśpiewanym miejscem w mieście. Tego dnia podopiecznych Ośrodka na zaproszenie pani Edyty Jędryczki odwiedziła kapela ludowa działająca przy Zespole Pieśni i Tańca „Siedlecanie”, by wspólnie ze zgromadzonymi dziećmi, młodzieżą i nauczycielami przypomnieć i wyśpiewać pieśni patriotyczne, wojenne, legionowe.

„Siedlecanie” prowadzeni przez kierownik zespołu – Ewelinę Łubik –Węgrzyn, zaprezentowali przepiękne łowickie stroje, porównując je z dobrze znanym w naszym Ośrodku strojem krakowskim, a także opowiedzieli o używanych w kapeli instrumentach. Potem zaś nadszedł czas na część najbardziej oczekiwaną – wspólne śpiewanie. Popłynęły nuty „Pierwszej Kadrowej”, „Wojenki…”, „Rozkwitały pąki białych róż…” i wielu, wielu innych pieśni.

Święto odzyskania Niepodległości zawsze jest impulsem do rozmów o Ojczyźnie, jej symbolach i wartościach. Tegoroczne spotkanie w Ośrodku w niezwykle barwny i radosny sposób ukazało zebranym piękno polskiego folkloru, wprowadziło nas w klimat nadchodzącego święta i z pewnością zachęciło do wspólnego muzykowania i przypominania nieco „zakurzonych” i zapomnianych już pieśni. Święto 11 listopada tuż, tuż; patriotyczne nuty z całą pewnością zabrzmią w naszych murach jeszcze wielokrotnie.

organizatorzy


galeria