strona główna                                                                                                          


"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"
- sprzątanie świata 2019

Kolejny już raz uczniowie i pracownicy naszego Ośrodka wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.

Zgodnie z tegorocznym hasłem, na zajęciach w poszczególnych oddziałach przypominaliśmy sobie, jak ważne są dobre nawyki – porządkowanie otoczenia wokół nas, segregowanie śmieci, korzystanie z produktów wielorazowego użytku…

20 września w szkole przy ulicy Kazimierza Wielkiego już od rana aktywnie zabraliśmy się do pracy. Dobry przykład dały przedszkolaki, które z zapałem i niespożytą energią na spacerze zapełniały wielkie czarne worki. W ślad za nimi ruszyły następne drużyny, wspierane także przez ochotników na co dzień odbywających zajęcia w domu. Wysprzątaliśmy ogród i najbliższe otoczenie szkoły, pobocza ulicy Kazimierza Wielkiego, Gipsowej, św. Marka i Górskiej. Dotarliśmy też na plac Turka i – oczywiście – nie zapomnieliśmy o lesie Uzbornia, który jak co roku dostarczył znowu wyjątkowo obfitych zbiorów. Pamiętając, że równie ważny jest porządek w naszych klasach, na korytarzach i w łazienkach – niektórzy uczniowie za cel postawili sobie tego dnia wyjątkowo staranne zamiatanie, ścieranie i zbieranie papierków.

Z czystym sumieniem możemy zameldować, że zaplanowana praca została wykonana, a nasza planeta Ziemia z pewnością odetchnęła tego dnia głęboko – i serdecznie się do nas uśmiecha.

A.S.


galeria