strona główna                                                                                                          


MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB
Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

 

Piękna pogoda, jaką cieszymy się od kilkunastu dni nastraja do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz, dlatego nie zastanawialiśmy się ani chwili, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu pn. „Można RAZEM - odkrywanie Małopolski podczas Małopolskich Dni Osób z Niepełnosprawnością”.

25 października wyruszyliśmy z grupą uczniów z klas IV-VIII SP do Krakowa. Rozpoczęliśmy od spaceru bulwarami wiślanymi, które doprowadziły nas wprost do Smoczej Jamy. Po krótkim przywitaniu się ze smokiem ruszyliśmy w stronę przystani, gdzie czekał już na nas i na pozostałych zaproszonych gości, statek NIMFA. Godzinny rejs statkiem po Wiśle był naprawdę przyjemny –uczniowie nie tylko mogli podziwiać widoki na miasto, ale również uczestniczyli w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorkę panią Agnieszkę.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Parku Edukacyjnego „Wioski Świata”. Tutaj zostaliśmy powitani słodkim poczęstunkiem. Po krótkim pikniku w cieniu drzew rozpoczęliśmy spacer po parku. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o stylu życia mieszkańców Afryki, Australii, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają w środku igloo, mongolska jurta czy indiańskie tipi. Chłopcom bardzo podobało się stare auto z afrykańskiego safari, natomiast dziewczynki, jak to kobiety, chętnie przymierzały różne elementy garderoby. Dwugodzinne zwiedzanie trochę nas wyczerpało, ale organizatorzy zadbali o szybką regenerację sił zapraszając wszystkich na pyszną pizzę. Najedzeni i zadowoleni chętnie pozowaliśmy do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na tak miłą wycieczkę.

K. Goryczka
B. Łyduch


galeria