strona główna                                                                                                          


„SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”

 

Hasło przewodnie balu karnawałowego, który odbył się 19 lutego w szkole przy ul. Stasiaka, wywołało początkowo niemałe zdziwienie wśród uczniów. Tegoroczna propozycja wychowawców miała na celu przypomnienie zasad zdrowego stylu życia.

W trakcie zabawy, uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych, których głównym „bohaterem” była pomarańcza, rozwiązywali zagadki i quizy, a przy okazji utrwalali wiadomości o witaminach i ich właściwościach.

Najwięcej emocji wzbudził, prowadzony przez panią Agnieszkę taniec z elementami zumby. Każdy przecież wie, że trening ruchowy w rytm latynoskich rytmów doskonale wpływa nie tylko na ciało, ale i na umysł.

Był też poczęstunek, inny niż zwykle. Zdrowe przekąski w postaci kolorowych warzyw i owoców okazały się smaczne i sycące. Talerze pełne witamin szybko opustoszały, a uczestnicy balu znów pełni energii wrócili do dalszej zabawy.

Jak się okazuje uczniowie doskonale wiedzą, co jest dobre dla ich zdrowego rozwoju. A brak słodyczy, ciast i chipsów wcale nie zepsuł życzliwej atmosfery, zdrowej rywalizacji i pozytywnych wrażeń.

B. Ł-F


galeria