Integracja w Krakowie i Bobrowym Rozlewisku.

18.10.2021
12 października pomimo zachmurzonego nieba wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Chcieliśmy się lepiej poznać, zintegrować i przypomnieć sobie jakie piękne zabytki znajdują się w stolicy naszego województwa.

Nie zapomnieliśmy o naszej koleżance Uli, po którą wstąpiliśmy po drodze.

W Krakowie w pierwszej kolejności nakarmiliśmy gołębie (o ziarno zadbała Madzia) i ruszyliśmy na spacer wokół Rynku Głównego. Podziwialiśmy zabytkowe kamienice i budowle, zajrzeliśmy do Kościoła Mariackiego, gdzie zachwyciła nas architektura i wysokość sklepienia bazyliki. Udało nam się usłyszeć hejnał o godzinie 12.00, a nawet wypatrzyliśmy hejnalistę. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oczarowały nas duże ilości kolorowych pamiątek, a dziewczyny - wielbicielki bursztynów - wybrały i kupiły biżuterię z tymi kamieniami.
Zmęczeni zjedliśmy drugie śniadanie i ruszyliśmy do Bochni podziwiając z okien pojazdu Stare Miasto z Zamkiem Wawelskim. Dużo emocji wzbudził widok Wisły z barkami i statkami wycieczkowymi.

Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do szkoły.

Warto nadmienić, że był to drugi wspólny wyjazd oddziałów 2PDP i 2PDa z Ulą z nauczania indywidualnego. Pierwszy raz integrowaliśmy się w Bobrowym Rozlewisku, gdzie podziwialiśmy okoliczną przyrodę, wypatrywaliśmy bobrów, tańczyliśmy, piekliśmy kiełbaski i jabłka oraz wyrażaliśmy swoje emocje poprzez twórczość artystyczną w plenerze.
W Bobrowym Rozlewisku świętowaliśmy osiemnaste urodziny naszego kolegi Mikołaja.

Już planujemy kolejny wspólne wyprawy… Oddziały 2PDP, 2PDa, Ula z wychowawcami.

Aneta Żelichowska

Galeria
Młodzież na tle Kościoła Mariackiego

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.