NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2021

09.11.2021
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla dzieci z budynku części B, odbyła się dziewiątego listopada.
„Żadne miejsce nie powinno być
dla Ciebie milsze od ojczyzny”
/Cyceron/

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla dzieci z budynku części B, odbyła się dziewiątego listopada.

Przedstawiciele klas ósmych zaprosili panią Dyrektor, wszystkich nauczycieli i uczniów do współtworzenia uroczystości poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które uczą nas rozumienia różnych wydarzeń historycznych i przypominają postawy wielkich Polaków.
Zaproponowali także, aby nauczyciele odczytywali cytaty, powiedzenia i sentencje sławnych Polaków, związane z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości oraz takie, które stały się ważne dla naszego Narodu na przestrzeni wieków i miały wpływ na kształtowanie się społeczeństwa.

Podczas akademii zaprezentowano również postać Józefa Piłsudskiego, który po wojnie rozpoczął proces budowy państwowości polskiej oraz Wojska Polskiego.

Święto Niepodległości po raz kolejny uświadomiło nam, że historia Polski zawarta w strofach wielu pieśni, które mogliśmy wspólnie odśpiewać, stanowi wartość bezcenną, a jej uczczenie jest wyrazem naszej miłości do Ojczyzny.

/B.Ł-F/

Galeria
Młodzież siedzi na krzesłach, w tle wyświetlany pokaz slajdów.

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.