NIEPODLEGŁA, BIAŁO-CZERWONA

10.11.2021
Swą miłość do Ojczyzny wyśpiewali uczniowie z budynku części A i nauczyciele wraz z Panią Dyrektor 10 listopada. Szkolna świetlica rozkwitła w tym dniu biało-czerwonymi barwami.
Jest takie miejsce na mapie świata
Gdzie mieszka mama, ja, no i tata (…).
To Polska właśnie, to moje miejsce
- tutaj mocniej bije mi serce...

- tak właśnie swą miłość do Ojczyzny wyśpiewali uczniowie z budynku części A i nauczyciele wraz z Panią Dyrektor 10 listopada. Szkolna świetlica rozkwitła w tym dniu biało-czerwonymi barwami.

Naszą uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Ośrodka i wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego. Jego tekst przypomnieliśmy sobie powtarzając słowa zapisane za pomocą symboli komunikacyjnych. Koledzy i koleżanki ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przedstawili zebranym zarys historii naszego kraju i walki o jego niepodległość, a także przybliżyli znaczenie narodowych symboli.

Co to jest Niepodległość? – wyśpiewaliśmy wszyscy razem, a tekst tej piosenki pięknie podsumował prezentowane treści. W skupieniu wysłuchaliśmy słów Pani Dyrektor, nawiązującej do aktualnej sytuacji naszej Ojczyzny, a potem rozbrzmiały już słowa piosenki – To Polska właśnie...

Wszyscy uczniowie przygotowali na spotkanie białe i czerwone serduszka ze swymi imionami, którymi wypełnili kontur naszego kraju, w ten sposób symbolicznie wyrażając swą narodową przynależność.

/organizatorzy/

Galeria
Dziewczynka na tle gazetki ściennej o tematyce niepodległościowej

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.