Branżowa Szkoła I stopnia

 

Branżowa Szkoła I stopnia – dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zapewniamy możliwość kształcenia w wymarzonym zawodzie. Pomoc w jego wyborze oraz kontakt z przyszłymi pracodawcami organizuje pedagog Ośrodka. Szkoła prowadzi zajęcia praktyczne dla kucharzy. Dla uczniów szkoły branżowej zapewniamy praktyki unijne w ramach Programu Erasmus+, które umożliwiają uczniom szczególnie z małych i średnich miejscowości zdobycie doświadczenia w międzynarodowym zespole. Jest to bardzo cenne doświadczenie, a dla wielu jedyna okazja, by poznać procedury europejskich firm i rozwinąć praktyczną znajomość języka obcego. Dlatego właśnie uczestnicy takich praktyk mogą stać się cennymi pracownikami w swojej branży.

Nauka zawodu trwa trzy lata i kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz otrzymaniem certyfikatu w języku polskim i angielskim. Z takim dokumentem uczniowie mogą szukać pracy nie tylko w Polsce ale również poza jej granicami. Ośrodkiem egzaminującym jest Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie lub Izba Rzemieślnicza (w przypadku uczniów, którzy odbywają praktykę u pracodawcy).

O przyjęcie do Szkoły Branżowej I stopnia może ubiegać się uczeń, który ukończył szkołe podstawową lub gimnazjum, posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną (ze względu na upośledzenie w stopniu lekkim lub niepełnosprawność sprzężoną), a także ma wybrany kierunek kształcenia zawodowego. Najpopularniejsze zawody w których kształci Szkoła Branżowa I stopnia (do końca roku szk. 2016/2017 zwana Zasadniczą Szkołą Zawodową) to: kucharz, sprzedawca, ogrodnik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, fotograf, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, stolarz i introligator.

 

Dokumenty do pobrania (tutaj)

 

Na zdjęciu osoby przygotowujące posiłek

 

powrót

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.