Szkoła Podstawowa

 

Szkoła Podstawowa ma najdłuższą, bo przeszło pięćdziesięcioletnią tradycję. Uczęszczają do niej dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz ze sprzężeniami. Klasy młodsze (I - III) realizują nauczanie w komfortowych warunkach, w osobnym budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego 67. Szkoła jest otoczona zielonym ogrodem, gdzie dzieci w sposób bezpieczny mogą odpoczywać, bawić się i uczyć poprzez obserwacje oraz działania. Przytulne sale lekcyjne, baza zgromadzonych pomocy dydaktycznych pozwalają z powodzeniem realizować treści nauczania i wychowania, zgodnie z zasadami metodyki. Poczucie bezpieczeństwa, ciepła, spokoju i domowej atmosfery mają kolosalny wpływ na zdolności adaptacyjne.

Klasy IV-VIII dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim realizują dalszy ciąg edukacji w budynku przy ul. Stasiaka 1A. Uczniowie są bardziej dojrzali i mogą w pełni zintegrować się ze społecznością szkolną. Zajęcia odbywają się w małych zespołach klasowych, co sprzyja rozwojowi społecznemu, lepszemu przyswajaniu wiedzy i nawiązywaniu bliższych relacji z nauczycielami i kolegami w klasie. Dzięki temu, że uczniowie przebywają w gronie rówieśników o podobnych dysfunkcjach, potrzebach i możliwościach, rozwój przebiega harmonijnie, dzieci rozwijają swoje zainteresowania, nabierają zaufania, czują się akceptowane i odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach.

Dla uczniów z problemami zdrowotnymi lub zaburzeniami w zachowaniu istnieje możliwość organizacji nauczania indywidualnego.

Podstawą przyjęcia ucznia do szkoły jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, które wydaje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.
 

Dokumenty do pobrania (tutaj)

 

Na zdjęciu uczniowie podczas zajęć

 

powrót

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.