"Od pasji do profesji V" - Łeba 2024 - podsumowanie

27.09.2024
Grupa uczniów pozuje do zdjęcia. Młodzież stojąca na przodzie trzyma w dłoniach duży plakat, na którym jest napisane "Od pasji do profesji".

W dniach od 9.09 - 20.09.2024 uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy wzięli udział w projekcie „Od pasji do profesji V”. Zadanie to było możliwe dzięki wsparciu finansowemu PFRON, będącego w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Powyższy projekt realizowano w Ośrodku Wypoczynkowym „Fregata” w Łebie.

Pierwszego dnia po przyjeździe, rozpakowaniu walizek oraz po krótkim odpoczynku i regeneracji sił, wybraliśmy się na rekonesans okolicy.

W następnych dniach dużo się działo. Codzienne, długie spacery po plaży oraz zabawy i zajęcia sportowe, pozwoliły poprawić mam kondycję fizyczną.

Dużą atrakcją dla młodzieży był pobyt w Sea Parku w Sarbsku. To największe w Polsce fokarium. Obejrzeliśmy pokazy na żywo z udziałem fok uchatek kalifornijskich. Uczniowie korzystali również z innych atrakcji na terenie fokarium. Jeździli na karuzelach, kolejce górskiej oraz ogromnej huśtawce w kształcie pirackiego statku. Młodzież poznała świat piratów, historię i kulturę Pomorza, oglądała wystawę marynistyczną, obrazy wykonane z muszelek, bursztynu i kolorowych kamyków oraz repliki okrętów, żaglowców i kutrów rybackich używanych na przestrzeni lat. Natomiast w multimedialnym oceanarium 3D podziwialiśmy niezwykłe, prehistoryczne stworzenia morskie, które żyły w głębinach oceanu wiele milionów lat temu.

Oczywiście, odwiedzając Łebę, nie mogliśmy pominąć Słowińskiego Parku Narodowego. W tym dniu pokonaliśmy wiele kilometrów. Było warto!

Zwiedzanie i dobra zabawa czekała również na uczniów w Łeba Parku. Było tam kino 3D, dom strachu, labirynt luster, kopalnia złota, strzelnica, a przede wszystkim wiele figur dinozaurów wielkości 1:1. Zjeżdżaliśmy tam na pontonach, korzystaliśmy z diabelskiego młyna, szukaliśmy złota, strzelaliśmy z łuku, a nawet jeździliśmy pojazdami jaskiniowców.

Uczniowie zwiedzili również Muzeum Bursztynu, a tam cztery sale tematyczne: Bursztynowy las, Epokę lodowcową, Salę inkluzji oraz Bursztynową komnatę. Nie zabrakło również poszukiwania bursztynu w morskim piasku.

Piękna Latarnia Morska Stilo to kolejny przystanek na mapie wędrówkowej naszej młodzieży. Położona w odległości 10 km od Łeby wybudowana na początku XX w. jest jedną z dwóch polskich latarni całkowicie metalowych.

W trakcie pobytu uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych formach zajęć. Wykonywali aromatyczne sole do kąpieli i peelingi do ciała na bazie soli, uczestniczyli w zajęciach arteterapii, socjoterapii i psychoterapii. Ciekawym doświadczeniem była nauka dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach czyli carving. Wieczory zarezerwowane były na relaksację i wspólne śpiewanie szant.

Wspaniale spędzony czas nad morzem pozostanie na długo w naszej pamięci.

/Organizatorzy/

Galeria otworzy się w nowym oknie
Dwoje nastolatków leży na pisaku na plaży.

Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

logotyp Małopolski

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.